Aydın’da, STG ; “Sivil Toplum Gönüllüleri” Olarak pek çok Örnek Çalışmalarda yer alan Adü’lü Gençler, Yeni Örnek Bir Çalışmaya İmza attılar..
Germencik- Erbeyli’de bulunan ve Birleştirilmiş sınıf Öğretimi olarak eğitim veren köy okulunu tepeden tırnağa boyadılar. Adü’lü Gençlerin bu çalışmaları, Okul Öğretmeni, Veliler ve Köy Halkı Tarafından takdirle karşılanırken, Öğrenci kardeşlerine de Birlik- beraberlik ve Yardımseverlik Örneği Sergilediler.

Aydın’da, 60 70 kişiden oluşan STG ; “Sivil Toplum Gönüllüleri” Olarak pek çok Örnek Çalışmalarda yer alan Adü’lü Gençler, yaptıkları pek çok Örnek çalışmalara bir yenisini ekleyerek, yine Güzel bir aktiviteyle Eğitim Camiasına imza attılar.. Germencik- Erbeyli’de bulunan ve Birleştirilmiş sınıf Öğretimi olarak eğitim veren köy okulunu tepeden tırnağa boyadılar.

ÖĞRETMEN, ADÜ’LÜ GENÇLER VE VATANDAŞ EL ELE
Birleştirilmiş sınıf Öğretimi olarak eğitim veren köy okulunda önce hummalı bir hazırlık yapıldı. Sivil Toplum Gönüllüleri tarafından, Okula ne gibi bir çalışma yapılacağı tespit edildi. Okulun zamanla yıpranan boyaların yenilenmesi ve yaratıcı pratik çözümlerle gerekli ders malzemeleri sağlanması kararlaştırıldı. Önce, tüm boyaların ve malzemeler için indirim Teklif edilmesi düşünülürken, işadamları tarafından tüm boya ve malzemeleri ücretsiz olarak karşılandı. STG gençler, Okul için Yapacakları Çalışmaların tarihini belirlediler.. O Gün geldiğinde, Öğretmenler başta olmak üzere, Tüm veliler- Köylüler bu yardımsever gençleri sevgiyle karşıladılar.. Hizmet Gönüllüleri Bu gençlerin her biri Minik Öğrencilerle birlikte Binbir Heyecanla boyaları alıp, ayrı ayır duvarları- odaları Renk renk boyadılar.. minik öğrencilerle genç öğrenciler neşeyle çalıştılar. Boyayla yetinmeyip ressam ustalığında duvarları süslediler.. Yetmedi, Öğrenci Kardeşleri daha iyi Eğitim görsün diye yaratıcı pratik çözümler ürettiler. Gazete kağıtlarından top gibi Sıkıştırıp gezegenler yaptılar.

MİSAFİRPERVERLİK VE BİRLİK BERABERLİK
Türk insanının nasıl kenetlenebileceğini bir kez daha şahit olan köylüler tarafından Hazırlanan Sarmalar dolmalar, açılan börekler ikram edildi. Boyalı ellerle halil ibrahim sofrası misali yemekler yendi. Bu gençlerin hakkı ödenmez diyerek Pastalar konuldu Demlenen çayların yanına. Yine boyalı ellerle yudumlandı çaylar afiyetle yenildi pastalar kekler.. ve tepeden tırnağa rengarenk boyandı okul. Yapılan çalışmalardan sonra sarmaş dolaş Gönüllü gençlere yürekten teşekkür edildi ve vedalaşıldı, bir sonraki çalışma da buluşulmak üzere. Yorgun ama Birlik- beraberlik ve Yardımseverlik Örneği Sergilemenin mutluğuyla ayrıldılar okuldan Adü’lü Gençler.. Ulu Önder ATATÜRK’ün Sözlerini Akıllara Getirdiler; “Bu ulusa ve Ülkeye Hizmet Görevi Bitmeyecektir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here