Aslında bir belediye başkanı ama sosyal medyada payalştığı fotoğraflara bakılırsa kimse belediye başkanı olduğuna inanmaz.
Yer minderinde oturuyor, yer sofrasında yemek yiyor, sobada pişirdiği kahveyi yudumluyor.
Bazı belediye başkanları altında makam arabaları hafta sonraları orası senin burası benim diye gezerken o çok önemli işleri yoksa 2006 yılında kaybettiği babasının evindeki ocağı tüttürmek için Hatipkışla köyünde vakit geçiriyor.
Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan. Mesleği veteriner hekim. O yüzden Karpuzlu’nun bir çok köyüne hakim.
Büyükşehir yasasıyla statüleri artık mahalle olsa da Aydınlılar o mahallelerden bahsederken ‘bizim köy’ deme alışkanlığından vazgeçmedi.
Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan’ın kardeşi Aydın eski Ülkü Ocakları Başkanları’ndan Bilge Ozan geçtiğimiz hafta sonu sosyal medyada bir fotoğraf paylaştı.
Fotoğrafta Tuğrul Ozan yer minderine oturmuş ev halkına meyve soyuyor.
Bir çok belediye başkanı lüks bir şekilde hayatlarını sürdürürken Ozan’ın o fotoğrafı adeta İşte halkın başkanı” dedirtiyor.
Babaları emekli Muhafaza Müdürü Mehmet Ozan’ın 2006’da vefat etmesinin ardından kardeşleriyle birlikte Hatipkışla’daki baba evini ihmal etmediklerini anlatan Tuğrul Ozan, “Baba ocağımızı tüttürmek için bazı hafta sonları burada toplanıyoruz. Biz yaşadığımız yere ve kültüre sahip çıkmaya çalışan insanlarız. Geldiğimiz noktalar bizim oraya nereden geldiğimizi unutmamıza sebep olmadı. Köy yaşamının bizim hayatımızda ayrı bir yeri var” diye konuştu.
ERDAL KARAKAVUKOĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here